Опис
Great Wall Hover H6
Hover H6 е нова генерација на SUV. Неговата елегантна форма и модерниот дизајн го привлекуваат вниманието уште на прв поглед, а пространата и удобна внатрешност  го претвораат во практичен SUV, погоден не само за градските улици, туку и за долги патувања на отворени патишта. Great Wall H6 заслужи 5 ѕвезди на C-NCAP тест за безбедност, а неговиот квалитет му донесе и голем број награди, вклучувајќи го одликувањето "Модел на годината" за 2012 година во Кина.
Great Wall H6 е интелигентен SUV кој е супериорен во однос на слични модели во сегментот со своите карактеристики како што се внатрешната опрема, декор, просторноста и други можности. Во овој моделот се комбинираат едни од најмодерните технологии за управување, комфорт и сигурност што ви гарантира безбедно и удобно возење. Great Wall H6 претендира за модел кој ќе ги диктира трендовите на модерните SUV возила. Great Wall H6 e најпродаван SUV за 2012 и 2013 година во Кина.
 
5 години или 150 000 км. гаранција  
 
Cпецификација
Great Wall Hover H6
Технички податоци:
  Должина:
4640 мм
Клиренс под полно оптоварување: 180 мм
  Широчина:
1825 мм
Преден/заден агол на приод/одминување: 26/22°
  Височина:
1745 мм
Носивост: 808 кг.
  Меѓуоскино растојание:
2680 мм
Зафатнина на резервоар: 58 л
 
 
Мотори:
1,5 турбо  143к.с.
Бензински турбо 4 цилиндричен мотор
Зафатнина: 1497 куб.см.
Максимална моќност: 143 к.с.
Максимален вртежен момент: 202 Нм
Забрзување 0-100 км/ч: 11,2 сек
Максимална брзина: 180 км/ч
Средна потрошувачка: 9 л/100км
2,0TCI 143к.с.
4 цилиндричен комонраил турбодизел мотор
Зафатнина: 1996 куб.см.
Максимална моќност: 143 к.с.
Максимален вртежен момент: 310 Нм
Забрзување 0-100 км/ч: 11,2 сек.
Максимална брзина: 180 км/ч
Средна потрошувачка: 6,8 л/100км


Цени, опрема и технички карактеристики
Great Wall Hover H6
ГАЛЕРИЈА
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24