Опис
Great Wall Steed 5
Steed 5 е модерен пикап, кој ги диктира тенденциите кај возилата од овој сегмент. Steed 5 одговара на барањата на клиентите не само во работните услови туку и во слободното време. Не прави компромис во однос на конфорот, нудејќи голем простор за патниците на задните седишта исто како и за оние што седат напред, за да се чувстуваат како во класичен седан. Сите команди се на вистинското место и дискретно поставени, лесно достапни за возачот а истовремено овозможувајќи удобност за сопатниците. Стандардната опрема на возилото вклучува клима уред, ABS + EBD, воздушни перничиња, централно заклучување, 16-инчни алуминиумски бандажи, ауди систем со MP3, дневни светла и др..
 
Поволната цена, богатата опрема, високата функционалност и практичност, го прават Steed лидер во овој сегмент и број 1 пикап на светските пазари. Steed е 13 години број 1 на пазарот во Кина и број 1 во Австралија, Италија, Јужна Африка.., а бројот на продадени возила и во останатите земји рапидно се зголемува од година во година.
 
5 години или 150 000 км. гаранција.
 
Можност за поврат на ДДВ.
 
Cпецификација
Great Wall Steed 5
Технички податоци:
  Должина:
5040 мм
Клиренс под полно оптоварување: 194 мм
  Широчина:
1800 мм
Преден/заден агол на приод/одминување: 30/24°
  Височина:
1730 мм
Носивост: 1000 кг.
  Меѓуоскино растојание:
3050 мм
Зафатнина на резервоар: 70 л
 
 
Мотори:
2,4i 136к.с.
Бензински реден 4 цилиндричен мотор со електронско палење.
 
Зафатнина: 2378 куб.см.
Максимална моќност: 136 к.с.
Максимален вртежен момент: 200 Нм
Забрзување 0-100 км/ч: 12,9 сек
Максимална брзина: 160 км/ч
Средна потрошувачка: 10,6 л/100км
2,0TCI 150к.с.
Дизелски реден 4-цилиндричен common-rail со 7 точки на вбризгување, турбо-компресор со променлива геометрија и интеркулер.
Зафатнина: 1996 куб.см.
Максимална моќност: 150 к.с.
Максимален вртежен момент: 310 Нм
Забрзување 0-100 км/ч: 12,4 сек.
Максимална брзина: 160 км/ч
Средна потрошувачка: 8,4 л/100км

 

Дополнителна опрема
Great Wall Steed 5
Покрај стандардната опрема секое возило може да биде опремено со палетата на додатна опрема предвидено за секој модел поединечно. За информации обратете се кај овластените дилери.
За моделот Steed 5 предвидена е и посебна палета на додатна опрема за делот кај багажниот простор. Таа е дел од производната програма на реномирани италијански производители и е наменета исклучиво за овој модел на Great Wall.


Превземи го каталогот
Бои
Great Wall Steed 5
ГАЛЕРИЈА
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20